Ernesta.ceramics

Esu Ernesta ir su keramika gyvenu jau devintus metus. Kelias iki jos buvo visoks vingiuotas.

Artėjo 30-asis gimtadienis. Šeima pradėjo klausinėti, ką norėčiau gauti dovanų. Tuo metu su Viliumi, dabartiniu vyru, buvom grįžę iš Anglijos, paragavę darbo fabrike, užsidirbę šiek tiek pinigų.

Rodės, kad visko turiu, jokių daiktų man nereikia. Pradėjau galvoti, kad galbūt reikėtų ko nors išmokti.

Pirma mintis – užsienio kalba. Bet tada Vilius pakomentavo, kad kalbą reikės vartoti.. Pradėjom kalbėtis, kad gal man reikėtų išmokti kokio nors amato. Visuomet labai patiko įvairus popierius, įdomesni knygų viršeliai, visokios užrašinės. Nepamenu kaip, bet ir keramika atėjo į galvą. Spalvotus, skirtingus indus jau bendrabutyje turėdavau, labai patiko tas skirtingumas, ryškumas!

Apie keramiką užsiminiau vienai draugei, o ji ir sako: „Mano gera draugė keramikė galėtų tave pamokyti!“ Susisiekiau su ja, tačiau dėl jos užimtumo pamokas nukėlėme. Tuo metu padėjau auginti sesei dvynukus, kraustėmės į dabartinius namus, turėjau kitokių reikalų.

Atėjo laikas, kai sesei pagalbos nebereikėjo, o mane jau norėjo įdarbinti mažoje įmonėje po kelių bandymo dienų. Reikėjo apsispręsti, ką toliau daryti.

Su Viliumi nusprendėme, kad neriu į nežinią su keramika, ir žiūrim, kas iš to bus. Keramikė Lolita išmokė pagrindinių dalykų su moliu, glazūromis, išdegė kelis kartus pirmuosius molinukus. Kai reikėjo glazūruoti pirmą indą, iškart pasirinkau ryškias spalvas: raudoną ir žydrą, dar geltonus taškelius. Išėjo labai gražiai, kas mane tikrai užbūrė.

Gal nuo kokios antros pamokos neabejojau nė sekundei, kad man viskas pavyks. Mačiau, kad reikės išmokti siaubingai daug dalykų, bet tai negąsdino. Kai mano mokytoja Lolita išvyko gyventi iš Lietuvos, likau su glazūrų sąrašu, kontaktu, kur ir kokį molį pirkti. Ir viskas. Dar privalėjau įsigyti krosnelę.

Iki tol lipdžiau, bandžiau, nežinojau, ką lipdyt, liūdėjau ir t. t. Išmėginau ir knygrišybą, bet ji neužkabino. Atkeliavus krosnelei viskas pasikeitė, procesas įgavo pagreitį, ir aš vis labiau klimpau į molį!

Mūsų produktai